Poradnia POMOST - Poznaj Mocne Strony
Poradnia Terapeutyczna dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
Home » Treningi EEG Biofeedback
www.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Chciałbyś uzyskać szczegółowe informacje o naszych terapiach lub warsztatach? A może potrzebujesz konsultacji ze specjalistą?

Zadzwoń do nas

udzielimy Ci natychmiast niezbędnych informacji, umówimy spotkanie

tel. 22 403 47 47 lub kom. 780 50 26 26

Zobacz szczegóły kontaktu »

EEG Biofeedback

PDF Drukuj Email

 

Czym jest EEG Biofeedback

EEG biofeedback jest nowoczesną metodą trenowania mózgu. Metoda ta wykorzystuje szczególną umiejętność naszego mózgu polegającą na jego wewnętrznej zdolności do uczenia się i przeprogramowania swoich funkcji - nawet w przypadku poważnych zaburzeń funkcjonowania.

Trening EEG Biofeedback umożliwia optymalizację czynności bioelektrycznej mózgu, czego wynikiem jest usprawnienie jego funkcjonowania przy równoczesnym osiągnięciu relaksacji. Wstępem do treningu EEG Biofeedback jest wykonanie EEG i mapy mózg w celu precyzyjnego określenia charakterystyki fal mózgowych i doboru optymalnej procedury treningowej w zależności od rodzaju problemu.

 

Na czym polega trening.

Trenujący siedzi na fotelu w wygodnej, wybranej przez siebie pozycji. Zwrócony jest twarzą w stronę monitora, na którym emitowane są wideogry. Gra obrazuje pasma częstotliwości fal mózgowych trenowanego. Informacje uzyskane z obrazu dają trenującemu możliwość poznania reakcji własnego mózgu. Zadaniem trenującego jest dążenie do osiągnięcia jak najlepszych wyników gry jedynie za pomocą siły swojej woli. Komputer dźwiękiem sygnalizuje, kiedy praca mózgu jest dobra i stosownie ją nagradza punktami. Suma zdobytych przez pacjenta punktów pokazywana jest na monitorze po każdej rundzie.

Terapeuta korzystając z programu komputerowego śledzi pracę fal mózgowych pacjenta, promując fale pożądane przy jednoczesnej redukcji fal niekorzystnych, mogących być źródłem różnych problemów psychologicznych i neurologicznych.

 

Lecz się bez leków i skutków ubocznych


Wskazania do treningów EEG Biofeedback

EEG Biofeedback ma wiele zastosowań. Nasi terapeuci skutecznie pomagają swoim pacjentom w rozwiązywaniu wybranych problemów psychologicznych i neurologicznych:

 

Dla osób pracujących:

 • Których praca wiąże się z nadmiernym stresem, odpowiedzialnością .

 • Dla polepszenia pamięci, koncentracji uwagi

 • Dla sportowców

 • U których w pracy wymagana jest duża kreatywność

 

Uczniowie i studenci:

 • Przed egzaminami

 • Z Dysleksją, dyskalkulią, dysgrafią

 • Z problemami szkolnymi i emocjonalnymi

 • Przy zaburzeniach uwagi i koncentracji

 

Dla osób z problemem:

 • ADD

 • ADHD – zespół nadpobudliwości psychoruchowej z zaburzeniem koncentracji uwagi

 • Agresji i impulsywności

 • Zaburzenia snu

 • Depresji, obniżonego nastroju

 • Panowania nad emocjami ( stabilność emocjonalna )

 

Zadbaj o swój umysł

Dbasz o swoje ciało, zadbaj o umysł – jego zdrowe i satysfakcjonujące Ciebie funkcjonowanie. Poczuj harmonię wewnętrzną, komfort w codziennym życiu, wyrażający się dobrym nastrojem. Pracuj i podejmuj wyzwania bez stresu i napięć.

Treningi prowadzi Marek Misiewicz - zobacz szcczegóły >

 

 

Oferta

houseW naszej ofercie znajdą Państwo takie usługi jak terapie i psychoterapie, warsztaty i szkolenia, konsultacje specjalistyczne oraz zajęcia.
Zobacz więcej...

Centrum Rozwodowe

real estate templateProfesjonalna pomoc dla dzieci i rodziców, wsparcie w procesie ustalania zasad opieki nad dzieckiem po rozstaniu i opracowywania Planu Opieki.
Zobacz więcej...