Poradnia POMOST - Poznaj Mocne Strony
Poradnia Terapeutyczna dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych
Home » Terapie
www.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Chciałbyś uzyskać szczegółowe informacje o naszych terapiach lub warsztatach? A może potrzebujesz konsultacji ze specjalistą?

Zadzwoń do nas

udzielimy Ci natychmiast niezbędnych informacji, umówimy spotkanie

tel. 22 403 47 47 lub kom. 780 50 26 26

Zobacz szczegóły kontaktu »

Terapia

PDF Drukuj Email

Oferujemy:

 • terapię indywidualną
 • terapię par
 • terapię rodzinną
 • terapie grupowe

W naszej poradni pracują terapeuci w nurtach: poznawczo-behawioralnym, systemowym, Gestalt oraz psychodynamicznym. Skutecznie pomagamy w leczeniu problemów u dzieci i młodzieży, zaburzeń zachowania, zaburzeń emocji, lęków, fobii i depresji. Pracujemy różnymi metodami, by jak najskuteczniej pomagać. Terapię, jeśli to potrzebne, łaczymy także z innymi formami pomocy, takimi jak diagnoza czy specjalistyczne konsultacje - prawnika rodzinnego, seksuologa czy lekarza psychiatry. Oferujemy również sesje terapeutyczne w języku angielskim.

Jeśli nie jesteś pewien, jakiej pomocy potrzebujesz - zadzwoń, a nasz konsultant pomoze ci umówić sie na optymalną dla Ciebie wizytę. Możesz także przeczytać więcej o różnych rodzajach terapii w zakładce metody terapeutyczne.

Jesteśmy skuteczni w leczeniu:

 • Problemów występujących u dzieci i młodzieży
 • Zaburzeń zachowania i emocji
 • Zaburzeń rozwojowych
 • Lęku i napadów paniki
 • Fobii
 • Depresji
 • Zaburzeń odżywiania
 • Zespołu stresu pourazowego
 • Zaburzeń snu
 • Nerwicy natręctw
 • Kryzysów osobistych
 • Problemów w związku
 • Poczucia samotności i niezrozumienia
 • Trudności w relacjach interpersonalnych

W naszej poradni pracują terapeuci w nurcie:

 

Terapia par

 • j. polski;
 • j. angielski.

Psychoterapia par to spotkania psychoterapeuty lub dwóch psychoterapeutów z partnerami, podczas których osoby poszerzają swoją świadomość, jak funkcjonują w relacji ze swym partnerem/partnerką. Mają możliwość usłyszeć się wzajemnie, przyjrzeć się relacjom z partnerem i z innymi osobami oraz zrozumieć ich wpływ na zachowanie, poznać granice wewnątrzpartnerskie oraz społeczne i odkryć ich wpływ na życie. Dla lepszego zrozumienia i zmiany często nieakceptowanego zachowania partnera istnieje możliwość opisywania i wyjaśniania przekazu pokoleniowego – nieświadomych nakazów rodzinnych. Wszystko to dlatego, by podążając wraz z psychoterapeutą, para miała stworzone bezpieczne warunki do porozmawiania o trudnościach, zrozumienia ich źródeł i wybrania pożądanej zmiany.

 

Terapia rodzinna

 • j. polski;
 • j. angielski.

Psychoterapia rodzinna to spotkania psychoterapeutów z członkami rodziny, w czasie których poznaje się źródła trudności oraz poszukuje się najlepsze a zarazem możliwe rozwiązania. Omówienie granic wewnętrznych i społecznych, sposobów komunikacji rodzinnej, przekazów od rodziny pochodzenia służy zobaczeniu i zrozumieniu przyczyn trudności oraz możliwości uporania się z nimi. Na sesjach psychoterapeuci stwarzają rodzinie bezpieczne warunki do uświadamiania ukrytych źródeł kłopotów oraz w procesie terapii zapraszają do akceptowanej i możliwej dla rodziny zmiany.

 

Terapie grupowe

Psychoterapia grupowa

Polega na przygladaniu się dynamice relacji interpersonalnych, pomaga zrozumieć swoje problemy i przepracować osobiste trudności. Psychoterapia grupowa prowadzona jest przez dwóch psychoterapeutów.

Grupy wsparcia dla rodziców nastolatków

Są to grupy dla rodziców i opiekunów, którzy przeżywają trudności związane z dorastaniem swoich nastoletnich dzieci, m. in. niepokój, bezradność, poczucie zagubienia w związku z pojawiającymi się problemami wychowawczymi, wzajemnym niezrozumieniem, trudnościami w komunikacji. Uczestnicy grupy będą mogli uzyskać fachową wiedzę na temat tego okresu rozwojowego, wymienić się doświadczeniami, uzyskać wsparcie, poznać sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

Zatańcz siebie… czyli terapia przez ruch

Przyznaj, że nie raz łatwiej byłoby Ci wyrazić, pokazać, odegrać lub narysować to co czujesz, przeżywasz, co Cię spotkało, niż opowiedzieć o tym za pomocą słów. Te zajęcia to forma terapii przez sztukę, przez ruch. Nie musisz mieć szczególnej kondycji fizycznej ani umiejętności. Bazą jest autentyczny i naturalny ruch pochodzący z Twojego ciała. Terapeuta towarzyszy w procesie grupowym, stymuluje rozwój poprzez wzmacnianie Twoich mocnych stron i pomoc w widocznych trudnościach. To wszystko zadzieje się w atmosferze przyjaznej dla Twojej aktywności i energii. Techniki relaksacyjne pozwolą Ci się odprężyć, a wybrane tańce w kręgu pozwalają byś czuł się ważną częścią grupy. W formie terapii przez sztukę, głównym środkiem wyrazu jest ruch i taniec, dodatkowo wzbogacony dialogiem werbalnym, rysunkiem lub dramą. Uczestnictwo w zajęciach nie wymaga szczególnej kondycji fizycznej ani umiejętności. Bazą jest ruch autentyczny pochodzący z ciała dziecka. Terapeuta towarzyszy w procesie grupowym i indywidualnym każdego dziecka, stymulując jego rozwój poprzez wzmacnianie mocnych stron i pomoc w widocznych trudnościach.

Muzykoterapia czyli… rytm jest we mnie

Wykorzystując najcenniejsze dzieła klasyki muzycznej wszelkich gatunków – od muzyki etnicznej, poważnej, po jazzową, rozrywkową i improwizowaną, a przede wszystkim w oparciu o Twoje naturalne zdolności muzyczne, a w szczególności wrażliwość muzyczną, którą z pewnością posiadasz. Będziesz mógł rozwijać swoją wrodzoną wrażliwość, a także poczucie piękna i smaku estetycznego. Nauczysz się poczucia rytmu, skoordynowanego z ruchami własnego ciała. Będziesz mógł ćwiczyć skupienie i świadomą koncentrację na wybranych elementach dzieła muzycznego. Rozwiniesz zdolności relaksu i świadomego regulowania oddechu w oparciu o muzykę. Przez rytm i zabawę wyrazisz siebie!!!

Celem zajęć, będących połączeniem elementów muzykoterapii aktywnej i biernej, wychowania muzycznego i sztuki jest, przy wykorzystaniu najcenniejszych dzieł klasyki muzycznej wszelkich gatunków – od muzyki etnicznej, poważnej, po jazzową i rozrywkową oraz improwizowaną a nade wszystko w oparciu o naturalne zdolności muzyczne każdego człowieka: rozwijanie wrodzonej wrażliwości muzycznej, nauka poczucia rytmu, skoordynowanego z ruchami własnego ciała, ćwiczenie skupienia i świadomej koncentracji, rozwijanie zdolności relaksu i świadomego regulowania oddechu, nauka przez zabawę

Biblioterapia czyli… słowa mają siłę

Biblioterapia opiera się głównie na wykorzystaniu terapeutycznych wartości literatury. Teksty wykorzystywane w procesie biblioterapeutycznym mogą pełnić funkcje uspokajające, pobudzające do działania i relaksacyjne. Zobaczysz jak dzięki dobrej książce możesz rozluźnić swoje ciało, odkryć „tajemne” zdolności, a przede wszystkim nabrać dystansu do swoich przeżyć i emocji, odporności na niepowodzenia i wiary w siebie (przełamanie własnej nieśmiałości). W słowie jest siła!!!

 

Oferta

houseW naszej ofercie znajdą Państwo takie usługi jak terapie i psychoterapie, warsztaty i szkolenia, konsultacje specjalistyczne oraz zajęcia.
Zobacz więcej...

Centrum Rozwodowe

real estate templateProfesjonalna pomoc dla dzieci i rodziców, wsparcie w procesie ustalania zasad opieki nad dzieckiem po rozstaniu i opracowywania Planu Opieki.
Zobacz więcej...